<چند تک مضراب برای رفع خستگی الپر عزیز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۸۴

اشاره: برای این که از الپر عزیز که این روزها به قول خودشان نه وقت و نه میل دارند که وارد بحث شوند و به طور جدی اعلام کرده‌اند که « بحث نکن» رفع خستگی شود، تک مضراب‌های زیر را برای طرب روح ایشان تقدیم می‌کنم تا با کمی حرکت موزون و بدون بحث‌تر به مبارزات انتخاباتی ادامه دهند. باشد که پیروزی ایشان به بهروزی انجامد.

الپر: «روی سخنم با شمایی است كه بعد از همه اتفاقات پیش آمده، تصمیم گرفته‌اید به دكتر معین رأی بدهید و از او حمایت كنید. می‌خواهم بگویم این چه وضعیتی است؟!»

ت م: چه عرض کنیم والله! خود آقای معین هم مانده است که این چه وضعیتی است!

الپر:«حالا از این دوستان تحریمی كه الان از ما معینی‌ها بیكارترند، یكی پیشقدم شود این نامه به شاهرودی درباره سمیع نژاد را در یك فایل وارد و تر و تمیز مرتب كند، تا یك جوری به دست آقا برسانیم.»

ت م: اولا به دست چب آقا یا دست راست ایشان! ثانیا نامه را به شاهرودی نوشتید که به دست «آقا» برسانید؟! خب این چه کاری بود؟ یک دفعه می‌دادیدش دست آقا! البته شایسته است ملاحظه فرموده بگذارید کف دست چپ ایشان!

الپر:«بیانیه دیروز دكتر معین تكان دهنده بود.»

ت م : تکان‌ها حالا مانده است! می‌تکانندش!

الپر: «این سؤال همیشه در ذهن یك نیروی دموكرات اصلاح طلب وجود دارد و باید وجود داشته باشد كه: اگر باختیم چی؟!»

ت م : به پیروی از بنیانگذار انقلاب در چنین مواقعی یک نیروی دموکرات اصلاح طلب می‌گوید چه ببازیم و چه ببیریم،ییروزیم! آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند بکند!

الپر: «ما نباید ببازیم. ... خوب یا بد، مسئله حیثیتی شده»

ت م: و کمی تا حدودی ناموسی! به قول غیاث آبادی‌ها...

الپر:«این از نگاه ناظر بیرونی شاید استراتژی خوبی برای برد از طریق به چالش كشیدن رقبا باشد، اما در نگاه اصلاح طلبانه كمی هراسناك است...فضای انتخاباتی قطبی شده و معین به نماد یك طیف گسترده منتقد سیستم تبدیل شده است»

ت م : و چند تا کلمه‌های گنده دیگر مثل «شیفت گفتمان» و «نیروهای مدرن» و « قطره‌های سیل»و ... هم روش!

الپر:«می‌توانیم گفت و گوی عمومی درباره انتخابات را در هرجا كه هستیم، آغاز كنیم و قطره‌های سیلی باشیم كه دو بار در 76 و 80 به راه افتاد و هر بار ستونی از كاخ استبداد و خودكامگی را فرسایش داد.»

ت م: منظور کاخ «آقا» نیست‌ها! خودکامگی هم ربطی به «حکم حکومتی» ندارد!

الپر:«اگر معین با رأی بالایی انتخاب نشود، یعنی شكست دموكراسی‌خواهان، یعنی شكست طرفداران حقوق بشر، یعنی شكست ملی مذهبی‌ها، یعنی شكست همه محذوفان سالهای پس از انقلاب، یعنی شكست اصلاحات و پیروزی فاشیسم»

ت م: این یکی تک مضراب نیست! عزیز من چرا حرف‌های گنده‌ای می‌زنید که بعد از شکست تمام همان حیثیتی را که از آن یاد کردید به باد رفته باشد؟! شکست یعنی....شکست یعنی... و اما تک مضرابش: با این حرف‌ها می‌خواهید نیروهای مدرن را که باید با عقل تصمیم بگیرند هیجان زده کنید تا با جاهای دیگر تصمیم بگیرند؟! ای ای ای...

الپر:« حسین خداداد این همه گیر و سخت گیر هم به معین رای می‌دهد!»

ت م : گنجی و نوری و منتظری و ...، این همه ناگیر و سهل گیر در انتخابات شرکت نمی‌کنند! این چند تا آدم ناشناس خدا نشناس به این یک نعمت خداداد شناخته شده در!

الپر:«به عنوان كسی كه از پاییز گذشته با این مجموعه كار می‌كردم و در دهها زمینه مختلف در جمع حامیان دكتر معین تلاش كرده‌ام، به اطلاع همه شما دوستان و همفكرانم می‌رسانم كه اوضاع اصلا خوب نیست»

ت م: ای بابا! به عنوان کسی که در صورت ییروزی آقای معین در یاییز آینده رابطه‌ی میان ماست و کره را اعلام خواهد کرد، شما هم که به کلی نا امیدمان کردید!

سید سام الدین ضیائی :: June 01, 2005 :: طنز


: نشانی دنبالک
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/46
چند تک مضراب
Excerpt:
Weblog: بیلی و من
Tracked: June 1, 2005 03:50 PM
چند تک مضراب برای رفع خستگی الپر عزیز
Excerpt:
Weblog: Khabarchin
Tracked: June 1, 2005 10:28 PM

: نظرات شما

سام عزيز
خيلي جالب بود ... محظوظ شدم:)

نوشته شده توسط : nasrin در روز ۱۱ خرداد ۱۳۸۴، ۴:۳۵ بعدازظهر

خيلي جالب بود سام. مخصوصا اون ارتباط كره و ماست...اينه مساله ناموسي! خنديديم و مثل هميشه تلخ...

نوشته شده توسط : رهايی در روز ۱۱ خرداد ۱۳۸۴، ۵:۰۰ بعدازظهر

خیلی خوب نوشتید:)

نوشته شده توسط : آسمون در روز ۱۱ خرداد ۱۳۸۴، ۱۰:۲۱ بعدازظهر

:)))))

نوشته شده توسط : Zeitoon در روز ۱۱ خرداد ۱۳۸۴، ۱۱:۵۹ بعدازظهر

سلام !
آقا ضيا من اين الپر را از دانشگاه مي شناسم. حدافل تا انجايي كه من مي شناسم ان طوري نيست كه شما راجع به هش نوشتي

اما در مورد انتخابات:
همه مواردي كه شما دنبالش هستيد در سايه يك دولت اصلاحات بهتر قابل پياده سازي است. اين رو مي توانيد بتون ملموس با مقايسه دولت خاتمي و هاشمي ببينيد. در زمان دولت هاشمي اصلا اين حرفا نبود. حال اينكه الان خيلي حرفا را مي شه زد. مطمينم اگر به جاي خاتمي ناطق بود الان حرفا يك چيز ديگري بود. مثلا كمك به جبهه كمك به اسلام است (چون حتما با يك كشوري وارد جنگ مي شديم).
نگاهي به صحبتهاي اصلاح طلبان پيشرو نشان مي دهد كه ديگه پي همه چيز را به تنشون ماليدند.

نوشته شده توسط : هسام در روز ۱۲ خرداد ۱۳۸۴، ۱:۰۹ صبح

سلام .. جالب که هنوز خیلی برین باورند که با چنین قانون اساسی فرقی میکند کی انتخاب شده باشد، و از همه بدتر برین خیالیم که با چنین قوانینی اصلا ما انتخاب میکنیم. من در "رای آری گیری" شرکت نمیکنم

نوشته شده توسط : آرمین گیله مرد در روز ۱۲ خرداد ۱۳۸۴، ۲:۱۱ صبح

تصمیم بگیریم فعالانه انتخابات را تحریم کنیم و با تمام توان از عواقب شرکت در انتخابات هدایت شده و فرمایشی، با کسانی که به هر دلیل و توجیهی می خواهند بین بد و بدتر یکی را بر گزینند و یا رای سفید بدهند، صحبت کنیم. سرنوشت ما به انتخابات بسته است. از آنجایی که هیچ گونه امیدی برای برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک با حضور کاندیداهای همه اقشار مردم ایران فارغ از هر از گونه گزینش چه از نظر قومیت، زبان، جنسیت و تفکر و اعتقاد وجود ندارد، تحریم همه جانبه در عمل، خود به نوعی رفراندم خاموش تبدیل خواهد شد و افکار عمومی جهان را به فکر چاره اندیشی خواهد انداخت تا دیگر سران کشورهای قدرت مند منافع کوتاه مدت اقتصادی را به بهای آزادی یک ملت معامله نکنند!

نوشته شده توسط : آدینه در روز ۱۲ خرداد ۱۳۸۴، ۳:۱۶ صبح

آقا جان مزه اش خوبه اما خوب بنده موافق نيستم بخصوص كه تازه لينكمم در قسمت وبلاگها نديدم!! تا بعد. اما خوب انصافا نشان دادن ضعف منطق ها و نظر ها به قوي تر شدن ان نظر ها كمك مي كند. حيف كه وقت ندارم وگرنه يك تك مظرابي به تك مظرابت ميزدم كه حظ كني!!!
http://harfehesaab.persianblog.com

نوشته شده توسط : حرف حساب در روز ۱۲ خرداد ۱۳۸۴، ۷:۰۷ صبح

عالي بود . خصوصا ماست و كره !

نوشته شده توسط : کیمیا در روز ۱۲ خرداد ۱۳۸۴، ۱۰:۰۸ بعدازظهر