<سالگرد وبلاگ‌ها فرصتی برای نقد خودم شنبه ۱۲ شهریور ۸۴

در این مدت مشغول انتقال آرشیو فانوس قدیم به آدرس‌(های)* جدید بودم؛ راستش کلی از اتفاقات این دو سال اخیر و مطالبی که خودم نوشتم برایم به شکلی دوره شدند. به تغییر نحوه نگارش دید خودم در طی این مدت وبلاگ‌نویسی و همچنین اتفاقات سیاسی و اجتماعی این مدت نگاه کردم.
خوشحالی‌ها و جشن‌ها و شعرها، مطالب طنز دوستان، در کنار مسایل بالقوه غمگینی مثل شکست‌های سیاسی، زندانی‌شدن همکاران و دوستان‌مان در بین مطالب بودند. از طرفی خواندن مقاله‌ی دوستانی که در راه سه‌ساله‌ی فانوس، فانوسی بوده‌اند، لذت بخش بود. دوستانی که قبل از این‌‌که مرا به جمع خودشان دعوت کنند وبلاگ را ساختند و اداره کردند، و اکنون به‌خاطر مشکلات دیگر در فانوس نمی‌نویسند، یا ترجیح به ادامه کار در وبلاگ‌های شخصی خود داده‌اند. چیزی که خواندن این مطالب را جذاب‌تر می‌کرد این بود که خوشبختانه می‌دانم همین دوستان هنوز هم فانوس را دنبال می‌کنند و فانوسی هستند).

در همین هنگام پیشنهاد پارسای عزیز را دیدم، فکر کردم فرصت خوبی‌است که مطالب خودم را چک کنم و بالا و پایین‌های نوشته‌هایم را ببینم، به نوشته‌هایم نمره دهم و ضعف‌ها و کمبود‌ها را ببینم و سعی در بهبودشان کنم. همین‌جا از دوستان هم خواهش می‌کنم تا با راهنمایی‌ها و انتقادهای خودشون به من در نقد خودم کمک کنند. پیشاپیش ممنون...
(به خود پارسا هم پیشنهاد می‌کنم که نوشته‌های خوب خودش و دشمن‌شناس بزرگوار را در فانوس ببیند شاید دلش برای نوشتن در فانوس تنگ شد و به آغوش فانوسیان بازگشت!)

در آخر خیلی مختصر چند نکته بی‌ربط به اصل نوشته‌ نیز عرض می‌کنم.

1) این نت‌استات که شده وب‌استات‌ برای شما چقدر خوشگل شده! خسته نباشند.

2) بعد از ایمیلی که به گردانندگان بلاگاریتم بعد از نوشتن این مطلب زدم ، یکی از گردانندگان به سرعت جواب داد و چون من مساله فیلترینگ در ایران را در ایمیل مطرح کرده بودم، سوال کرد که آیا ایده‌ای به نظر ما می‌رسه که بلاگاریتم بتواند در دور زدن فیلترینگ کمک کند. اگر پیشنهاد یا موردی به نظرتون می‌رسه بفرمایید تا ایمیل کنم. گویا گردانندگان فعالی دارد که قصد کمک نیز دارند.

3) کوروش کبیر زیر آب برود، خواب وارثان (!!!) تخت او راحت‌تر می‌شود گویا دیگر چشم نظاره‌گری که 2500 سال بالا و پایین تاریخ را دیده دیگر نظاره‌گر اعمالشان نیست و خوابشان را پریشان نمی‌کند. طنز تلخ سخن عزیز در گویا رو حتما بخونید.


* هنوز موفق به تکمیل انتقال آرشیو نشده‌ام ولی بخش‌هایی از آن را منتقل کرده‌ام؛ انتقال که تکمیل شد حتما به عرض دوستان می‌رسانم.

آلیوس ماکسیموس :: September 03, 2005 :: وبلاگ

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1286

مطالب دیگر در زمینه وبلاگ

مسابقه وبلاگ‌نویسی - نگاشته شده در چهارشنبه ۹ شهریور ۸۴ به قلم:: شورای سردبیری فانوس
آیینه فانوس - نگاشته شده در جمعه ۲۴ تیر ۸۴ به قلم:: شورای سردبیری فانوس
یک پاسخ - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: شورای سردبیری فانوس
چهارمین جلسه پالتاکی وبلاگ‌نویسان - نگاشته شده در پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۸۴ به قلم:: شورای سردبیری فانوس
دومین نشست وبلاگ‌نویسان ایران - نگاشته شده در چهارشنبه ۱۹ اسفند ۸۳ به قلم:: شورای سردبیری فانوس

نظرات شما:

سپاس و درود بر آليوس عزيز، پاينده و سلامت باشى!

نوشته شده توسط : پارسا در روز ۱۲ شهریور ۱۳۸۴، ۱۰:۴۶ صبح

سلام. خواستم بدانم در این گردگیری و خانه تکانی خبری از ممد چاقه دارید یا نه و اینکه چه بلایی سرش امده

نوشته شده توسط : Ali در روز ۱۲ شهریور ۱۳۸۴، ۶:۱۲ بعدازظهر

Remember personal info?