<از کوزه همان تراود که در اوست! شنبه ۱۲ آذر ۸۴

اگر نگاهی اجمالی به اخبار و رویدادهای جهان بیاندازیم، متوجه مسئله‌ای بسیار ظریف می‌شویم: مدت‌هاست که دولت‌های کشورهای غیر اسلامی با مسلمانان به خوبی رفتار نمی‌کنند و به آن‌ها مظنون‌اند!
چرا در اروپا به هرکسی که ریش بگذارد، نماز بخواند، روزه بگیرد و اصولا مسلمان باشد به دیده حقارت می‌نگرند؟ چرا ترکیه به مبارزه علنی با مسلمانان و زنان محجبه پرداخته است؟ چرا در اخبار می‌خوانیم "سرويس‌های اطلاعاتی و امنيتی روسيه تقريباً دو دهه پس از فروپاشی اتحاد جماهير شوروی فشارها و تعقيب‌های بی‌امان خود را عليه دين ودينداران از سرگرفته‌اند و اين بارنظريه ی"دين افيون توده‌ها" را منحصرا" عليه دين اسلام اجرا می كنند."؟ چرا کشورهایی چون ایران، سوریه، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان را سمبل تروریسم می‌دانند؟ چرا حزب‌الله و به خصوص حزب‌الله لبنان را تروریست می‌دانند؟ مگر اینان چه خطایی کرده‌اند؟

آیا تا به حال شنیده‌اید که یهودیان، مسیحیان، بوداییان و دیگر اقوام را اینگونه خطاب کنند؟ شنیده‌اید حتی با یک پاگانیست، شیطان‌گرا اینگونه برخورد کنند؟ مسلما چنین چیزی وجود ندارد!
حال سئوالی مطرح می شود که این تفاوت در چیست؟ آیا دسیسه‌ای است از طرف دولتمردان ثروت‌مند جهان برای مخالفت؟ که در این صورت چرا فقط اسلام؟
و یا اینکه همگان دست در دست داده‌اند تا مسلمین را نابود سازند؟ چرا باز هم اسلام؟ چه مشکلی با اسلام و مسلمانان وجود دارد؟ مگر آنها اشاعه دهنده خشونت هستند؟ آیا حقیقتا این چنین است؟

بیایید و کمی ظریف‌تر به قضیه نگاه کنیم، آیا اینطور نیست که از کوزه همان تراود که در اوست؟ نمی‌دانم! هیچ نمی‌دانم. پاسخ را به خود شما واگذار می‌کنم.

پایدار باشید.

لرد کاوی :: December 03, 2005 :: انديشه

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1360

مطالب دیگر در زمینه انديشه

احمدى نژاد و مهدويت - نگاشته شده در یکشنبه ۲۹ آبان ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
تکه‌اى از آن آيينه شکسته - نگاشته شده در شنبه ۱۴ آبان ۸۴ به قلم:: پارسا صائبى
نگاه (هانا آرندت) - نگاشته شده در دوشنبه ۱۴ شهریور ۸۴ به قلم:: آلیوس
عشق، ايمان و ولايت - نگاشته شده در پنجشنبه ۱۰ شهریور ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
ایمان خطرآفرین است (3) - نگاشته شده در چهارشنبه ۹ شهریور ۸۴ به قلم:: لرد کاوی

نظرات شما:

آقاي كاوي عزيز مواظب باشيد و احتياط كنيد. اين علمي حرف زدن و مدلل صحبت كردن نيست. يكي از خواننده هاي پرو پا قرص فانوس هستم، باور كنيد هنوز اسم نويسنده نيومده بود كه حدس زدم بايد آقاي لرد خودمون باشه. آقاي كاوي عزيز، نميشه واسه نفرت دليل منطقي آورد. موج اسلام ستيزي ربطي به محتواي كوزه ي اسلام نداره. خب همون طور كه شما گفتيد چرا بايد كسي كه نماز مي خونه تروريست محسوب بشه؟ فكر مي كنم منصفانه بريديد اما خوب ندوختيد! جواب مشخصه، اسلام ستيزي و نژاد پرستي دليل منطقي و عقلي لازم نداره.

نوشته شده توسط : milad در روز ۱۲ آذر ۱۳۸۴، ۱۰:۵۶ بعدازظهر

Remember personal info?