<نیروی انتظامی دشمن فیزیولوژیک انسان! یکشنبه ۱۸ دی ۸۴

در ابتدا باید متذکر شوم که قصد من ارائه مطلب علمی نیست! لذا از تفسیر مطالب به صورت علمی و کسل‌کننده خودداری شده است.
همانطور که ‌آگاهیم دستگاه‌های مختلف بدن مانند دستگاه عصبی وظایف خاص خود را دارند که در صورت سلامت جسمانی فرد، این وظایف را به بهترین حالت انجام می‌دهند.
دستگاه عصبی علاوه بر وظیفه انتقال پیام از محیط به مراکز عصبی و بالعکس و تجزیه و تحلیل‌های‌شان، تولید کننده هورمون‌های مختلفی نیز هست که باعث پیش‌برد فعالیت‌های خاصی در بدن می‌شوند!

یکی از این فعالیت‌ها که تحت تاثیر هورمون‌های بدن صورت می‌گیرد منجر به ایجاد و تحریک میل جنسی در حیوان و یا انسان می‌شود! این مکانیزم دقیقا مثل مکانیسم‌های عادی دیگری همچون گرسنگی و تشنگی صورت می‌گیرد!
غده‌ای در مغز موسوم به هیپوتالاموس مربوط به ایجاد احساساتی چون ترس، شادی، اندوه، نفرت و عشق در حیوان و انسان می‌شود که آن هم به اندازه موارد گفته شده طبیعی است!

حال در جامعه‌هایی چون ایران گروهی استخدام می‌شوند برای مبارزه با طبیعت و ساختار فیزیولوژیک بدن! عده‌ای که شعارشان مبارزه با این سیستم است، و آن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که می‌گوید هرگونه ترشح هورمونی در خون‌تان ممنوع!!!
می‌توان مثال‌های دیگری هم زد: مثلا ما می‌توانیم نیرویی را استخدام کنیم که جلوی آب‌خوردن را بگیرد و بگوید تشنگی ممنوع، گشنگی ممنوع، کسی نباید حق ادرار کردن داشته باشد، کسی نباید حق خوابیدن داشته باشد!
تمامی این‌ها یک سری اعمال حیاتی هستند که از لحاظ فیزیولوژیک توجیه پذیرند و باید صورت گیرند تا در اعمال حیاتی موجود اختلال وارد نشود و هرگونه مخالفت با آن‌ها یعنی مخالفت با حیات، مخالفت با انسان، مخالفت با دستگاه‌ عصبی!

من نمی‌خواهم راه کاری برای جلوگیری از بی‌بندوباری و یا هرچیز دیگری ارائه دهم (هرچند که این مبارزه‌ها و بگیربگیرها بیشتر منجر به بی‌بندوباری و خروج از حد اعتدال می‌شود) اما دیگر وقت آن رسیده است که مسئولین این موضوع را درک کنند و بدانند اگر دختر و پسری به هم علاقمند می‌شوند، این علاقه یا عشق و یا هر چیز دیگر، امری طبیعی است که مخالفت با آن یعنی مخالفت با ساختار فیریولوژیک حیوانی-انسانی!
آیا می‌توان جلوی خوابیدن را گرفت؟ آیا می‌توان جلوی خستگی را گرفت؟ آیا می‌توان جلوی شادی و یا اندوه را گرفت؟ آیا می‌توان جلوی تشنگی و گشنگی را گرفت؟
اگر پاسخ منفی است، پس باید بدانیم جلوی عشق، علاقه و شهوت را هم نمی‌توان گرفت!!!لرد کاوی :: January 08, 2006 :: اجتماع

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1387

مطالب دیگر در زمینه اجتماع

دايى‌جان ناپلوئن - نگاشته شده در سه شنبه ۲۰ دی ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
نوشتن در برره - نگاشته شده در دوشنبه ۱۲ دی ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
حادثه سقوط هواپیما پایان نیست؛ آغاز است! - نگاشته شده در یکشنبه ۲۰ آذر ۸۴ به قلم:: لرد کاوی
يکى نيست من رو بيدار کنه؟ - نگاشته شده در پنجشنبه ۱۷ آذر ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
هم پيمان دربرابر گسترش ايدز - نگاشته شده در سه شنبه ۸ آذر ۸۴ به قلم:: شورای سردبیری فانوس

نظرات شما:


Remember personal info?