<تصاویر پیامبر اسلام شنبه ۲۲ بهمن ۸۴

با توجه به جریانی که در جهان واقعی و مجازی در مورد 12 تصویر پیامبر صورت گرفته است، شاید بد نباشد که از جنبه‌ای متفاوت آن را بررسی کنیم.
من 12 تصویر را دیدم و واقعا در حیرت فرو رفتم؛ چرا که خود این تصاویر به جز دوتای آنها، چندان به پیامبر مسلمین بی‌حرمتی نمی‌کند! شاید توضیحات تصاویر توهین آمیز باشد اما خود آنها چیز خاصی که بخواهد اینگونه احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کند، ندارد! با این وجود روزنامه مصری الفقر بیش از سه ماه پیش در ماه مبارک رمضان این کاریکاتورها را منتشر می‌کند اما با هیچ واکنشی از جهان اسلام مواجه نمی‌شود! حال چرا مسلمانان غیور به مصر اعتراضی نمی‌کنند، عجیب است!

باید بگویم که یکی از کاریکاتورها برای من تازگی نداشت و مرا دوباره به یاد جُکی انداخت که بدرستی به خاطر ندارم اما در آن پیامبر به دلیل شهید شدن افراد کثیری به آنها که اکنون می‌خواهند وارد بهشت شوند می‌فرماید، ما با کمبود حوری بهشتی مواجه شده‌ایم! و این موضوع به آیاتی از قرآن مربوط می‌شود که می‌فرماید که ای شهیدان، شما در بهشت از میوه‌های بهشتی خواهید خورد و با حوری‌های بهشتی خواهید خوابید و هر بار که با آنها بخوابید، آنها باکره خواهند بود! (گویی که حوری‌ها قراردادی برای پرده‌گذاری دارند!) این جُک و جُک‌هایی ده برابر از این بدتر، روزانه در بین مردم از طریق سیستم‌های پیام کوتاه (SMS)، سایت‌های اینترنتی، شفاهی و غیره پخش می‌شود و هیچگونه ناراحتی هم ایجاد نمی‌کند!
به هر حال باید توجه داشت که شهروندان اروپایی هم با توجه به این اتفاقاتی که افتاده است، دلِ خوشی از مسلمانان ندارند و مشاهده می‌شود که سعی به مبارزه علیه اسلام در اینترنت می‌کنند بطوریکه درخواست می‌کنند که روزنامه‌های بیشتری این تصاویر را چاپ کنند. هر روز به تعداد روزنامه‌ها و سایت‌هایی که این تصاویر را چاپ می‌کنند افزوده می‌شوند که می‌توانید لیست تعدادی از این سایت‌ها را در این آدرس ببینید.
علاوه بر این‌ها، کمپینی در دفاع و حمایت از دانمارک ایجاد کرده‌اند و به 50 زبان مختلف از جمله فارسی ، دعوت به حمایت کرده‌اند!

به هر حال احساس می‌شود که جنگ صلیبی دیگری در راه است، مسلمانان مسیحی می‌کُشند، سُنی شیعه می‌کُشد، مسیحی مسلمان می‌کُشد، مسلمانان و مسیحیان افراطی بیشتر تقویت می‌شوند، جهان عرصه جنون می‌شود؛ جنونی که حاصل از یک توهم نیست: توهم مذهب! هیچکس توانایی فرونشاندن این آتش را ندارد! اینک بیش از پیش متوجه می‌شویم که سازمان ملل، مدافعین حقوق بشر، مدافعین آزادی بیان، مدافعین مذهب جهانی، گزارشگران بدون‌مرز، انجمن‌های فمینیستی، آنتی‌فیمینیستی، نئونازیست‌ها، دموکرات‌ها، لیبرال‌ها، اسلام‌گرایان، بودا‌گرایان، شیطان‌گرایان، دوستداران محیط زیست، دوستداران حیات‌وحش، دوستداران زنان، نیچه‌بازان، گربه بازان، دختربازان، انجمن حمایت از همجنس‌بازان، حمایت از سکس ضربدری، سکس دهانی، سکس در فضای‌باز، بسته، روی‌تخت، زیرتخت، مدافعین نهضت‌های ملی، نفت ملی، انرژی هسته‌ای ملی، بمب اتمی ملی، تیم ملی، فرهنگ ملی، سرود ملی، لباس ملی، لباس عشایری، لباس کُردی، لباس لُری، لباس زیر، لباس خواب، جوراب ساق‌بلند، لباس شنا (مایو، بیکینی، شُرت، کُرست) تخفیف لباس به مناسبت دهه فجر، تخفیف برای فرا رسیدن عید نوروز، تخفیف جرم به مناسبت عزاداری حسینی، تخفیف جرم اعدام، دفاع از عدم بریدن آلت تناسلی زناکاران، دفاع از حقوق حیوانات اهلی، حیوانات خانگی، انجمن دفاع از گربه‌ها، از مرغ‌های همسایه، از زن همسایه، از زن‌های بی‌سرپرست، زن‌های دارای دو سرپرست، از زن‌های بی‌وه، زن‌های باوه، زن‌های خانه‌دار، خانه‌های بدون‌ برق، خانه‌های روستایی، خانه‌های سازمانی، سازمان‌های آموزش خیاطی و آشپزی و سازمان‌های بدون‌سازمان، همگی یعنی پشم!
خودتان روند درگیری‌های ناشی از کاریکاتورها را اینجا پیگیری کنید!

وقتی که فریادها به جایی نمی‌رسند، نوشتن را چه سود؟ این‌ همه دم از حقوق زنان و زایمان می‌زنند، آخر دختر 13 ساله مورد تجاوز شدید قرار می‌گیرد! از حرکت‌های بی‌خشونتی سخن می‌گویند، تمامی کارگران اتوبوس‌رانی را دستگیر کرده و از کار بیکار می‌کنند! از آزادی بیان سخن می‌گویند، گنجی‌ها زندان می‌شوند! از حق و حقوق مدنی و فردی می‌گویند، هنوز توانایی درک و هضم حق کپی رایت را نمی‌دانیم!
آیا ما خودمان را مسخره نکرده‌ایم؟ همیشه سعی داشته‌ام از علومی که ثبات کمتری دارند، چون سیاست، اجتناب کنم، چون در پایان هیچ چیز دستت را نخواهد گرفت! می‌گویند موضوع انتشار کاریکاتورهای پیامبر، سیاست آمریکاست برای دراندازی اروپا با جهان اسلام و مخصوصا ایران تا مجوز حمله به ایران را از اروپا بگیرد! و این هم بازی دیگری خواهد بود!
برگردیم به بررسی کاریکاتورها، نه از دیدگاه جزم‌اندیشی. شاید بدترین کاریکاتور همین باشد که نشاندهنده این است که ایدئولوژی پیامبر اسلام برپایه ترور است. خب، جنان که مسلمانان در جواب این کاریکاتورها نشان داده‌اند، گویا دقیقا چنین است! متاسفانه آنقدر زیاده‌روی در اعتراضات کردند که به گونه‌ای از ترور تبدیل شد، به خاک‌وخون کشاندند و اینگونه این تصویر را اثبات کردند!
یکی از آنها حضرت محمد با خصوصیاتی که در تاریخ برجای گذاشته است را ترسیم کرده است که به نظر عکس جالبی شده است!
حضرت محمد به همراه همسرانش، در حالی که چهره‌ای خشمگین دارد! تمامی نکات از جمله رنگ سبز پشت‌زمینه، روبنده‌های زنان، تعداد زنان و غیره جالب توجه هستند!

پی‌نوشت: سیاست بازی زشت و کثیفی است و این موضوع کاریکاتورها بسیار بودار است! باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی می‌افتد!لرد کاوی :: February 11, 2006 :: اجتماع

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1420

مطالب دیگر در زمینه اجتماع

مملکتی با ارزش‌های واژگون! - نگاشته شده در چهارشنبه ۱۹ بهمن ۸۴ به قلم:: لرد کاوی
اعتصاب و انقلاب - نگاشته شده در چهارشنبه ۱۲ بهمن ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
دايى‌جان ناپلوئن - نگاشته شده در سه شنبه ۲۰ دی ۸۴ به قلم:: نيما قديمى

برای دیدن همه نوشته های فانوس در این زمینه آرشیو اجتماع را ببینید.

نظرات شما:

با تمام مشکلاتی که این کاریکاتورها در جهان به اصطلاح اسلام (آنقدر جهان عقب مانده ایست که ترجیح می دهم بگویم دهکده اسلام) بوجود آورد کاریکاتورها حاوی حقایق بسیار درستی است و از چون از دیدگاه یک غیر مسلمان ترسیم شده بسیار هم قابل اغماض است. باید دید در پس پرده ی این بازی سیاسی چه چیزهایی نهفته است.

نوشته شده توسط : عزیزدوردونه در روز ۲۲ بهمن ۱۳۸۴، ۸:۱۸ بعدازظهر

با سلام، به این مطلب در سایت بلاگ نیوز لینک داده شد

نوشته شده توسط : لرد کاوی در روز ۲۳ بهمن ۱۳۸۴، ۳:۴۰ بعدازظهر

Remember personal info?